Wydarzenia

WYDARZENIE ROKU 2023? KONFERENCJA „PROFESJONALIŚCI RYNKU NIERUCHOMOŚCI”

Just feel it

Jeżeli zainteresował Cię temat naszego wydarzenia

Kończący się rok był dla nas wyjątkowo intensywny. Nowe zlecenia, kompleksowe projekty, ciekawe wydarzenia w naszym showroomie, jednak jeśli mamy wybrać prawdziwy hit 2023 roku to będzie nim konferencja Profesjonaliści Rynku Nieruchomości. Jak sprawdziłyśmy się w roli organizatorek pierwszego w regionie wydarzenia dla firm deweloperskich, biur nieruchomości i firm budowlanych? Małe podsumowanie poniżej.

Każdy, kto nas zna, wie, że nie lubimy rutyny. Chętnie robimy rzeczy, które wykraczają poza typowe działania biura projektowania wnętrz. Tak właśnie było w przypadku konferencji. Postanowiłyśmy zintegrować rynek nieruchomości w regionie, zapraszając do udziału przedstawicieli firm deweloperskich i budowlanych oraz biur nieruchomości. Skoro działamy w tej samej branży, dlaczego nie mielibyśmy się spotkać, by wspólnie kształtować rynek i dbać o wysokie standardy?

Szukając pomysłu na konferencję, zastanawiałyśmy się, za co my cenimy wydarzenia branżowe. Wyszło nam, że najbardziej przekonują nas konkretne korzyści: wiedza, pomysły, porady. Skoro najsilniej przyciąga to, co praktyczne, uzwględniłyśmy to przy doborze tematów oraz prelegentów. Ustaliłyśmy, że program podzielimy na 5 ścieżek tematycznych: dobre praktyki, marketing, prawo, projektowanie, finanse.

Branżę deweloperską reprezentował Bartłomiej Solik, Partner Zarządzający TDJ Estate. Spółka jest odpowiedzialna m.in. za realizację głośnej inwestycji .KTW w Katowicach. Podczas wystąpienia Bartłomiej Solik mówił o korzyściach z członkostwa w śląskim oddziale Polskiego Związku Firm Deweloperskich. Mecenas Leszek Krupa, wspólnik Kancelarii Kupilas&Krupa z Bielska-Białej, skupił się na zobowiązaniach deweloperów wynikających z nowelizacji ustawy deweloperskiej. Zaznaczył, że wraz z rozwojem firmy, brak współpracy z ekspertami z zakresu prawa i finansów może generować problemy. Wątek marketingu podjęła Joanna Rechnio, dyrektor operacyjna agencji marketingowej 4People z Katowic. Jej prezentacja dotyczyła skutecznej komunikacji z klientami. O tym, że realizacja inwestycji deweloperskich zależy od dobrych relacji z władzami lokalnymi przekonywał Dawid Strupowski, Pełnomocnik Prezydenta Miasta ds. Obsługi Inwestorów. Podczas wystąpienia mówił o wsparciu, na jakie mogą liczyć przedsiębiorcy zainteresowani inwestowaniem w Rybniku. Ścieżkę finanse wziął na siebie Krzysztof Kűhn, prezes Zarządu Kűhn Biuro Rachunkowe, który przypomniał, jak ważna dla branży jest płynność finansowa. Głównym wątkiem była optymalizacja kosztów i działalności dzięki ryczałtowi od dochodów spółek. Koniecznie musimy zdradzić, że podczas konferencji miałyśmy swój debiut w roli prelegentek. Na scenie poczułyśmy dreszczyk emocji, co można wytłumaczyć tym, że wcześniej nie miałyśmy okazji występować przed tak liczną publicznością.

Konferencja Profesjonaliści Rynku Nieruchomości odbyła się 27 września w Rybniku. Wzięło w niej udział niemal 80 osób reprezentujących firmy deweloperskie i budowlane, biura nieruchomości oraz inne podmioty branży nieruchomości. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Piotr Kuczera, Prezydenta Miasta Rybnika, a partnerem merytorycznym został Śląski Oddział Polskiego Związku Firm Deweloperskich. Duże wsparcie otrzymaliśmy od rybnickiego magistratu. Dzięki patronatowi medialnemu portali Śląski Biznes, Rybnik.com.pl i e-nowiny.pl, a także redakcji Tygodnika Regionalnego Nowiny, o konferencji było głośno w mediach, na czym skorzystali także nasi sponsorzy.

W tym gronie znalazły się firmy: Cegmar Ceglany Renesans https://ceglanyrenesans.pl/, Studio Chome https://chome.studio/ oraz marka Amica, InstalProjekt https://niezawodny.pl/, Kamir Art & Design Centrum Malarskie DULUX, GROHE https://www.grohe.pl/pl_pl i Energy Save Power https://www.espsa.pl/

Pamiętaj!

  • Profesjonalizacja działalności firm z rynku nieruchomości przynosi korzyści całej branży.
  • O randze konferencji zdecydowały: honorowy patronat Prezydenta Miasta Rybnika, patronaty medialne oraz przychylność sponsorów.
  • Opinie zebrane od uczestników były tak pozytywne, że postanowiłyśmy ponownie zorganizować konferencję w 2024 roku.

Organizowane i współtworzone przez nas wydarzenia mają łączyć ludzi, odkrywać możliwości, być natchnieniem
w odnajdywaniu rozwiązań.