Wydarzenie roku 2023 ? Konferencja „PROFESJONALIŚCI RYNKU NIERUCHOMOŚCI”

Kończący się rok był dla nas wyjątkowo intensywny. Nowe zlecenia, kompleksowe projekty, ciekawe wydarzenia w naszym showroomie, jednak jeśli mamy wybrać prawdziwy hit 2023 roku to będzie nim konferencja Profesjonaliści Rynku Nieruchomości. Jak sprawdziłyśmy się w roli organizatorek pierwszego w regionie wydarzenia dla firm deweloperskich, biur nieruchomości i firm budowlanych? Małe podsumowanie poniżej.

Każdy, kto nas zna, wie, że nie lubimy rutyny. Chętnie robimy rzeczy, które wykraczają poza typowe działania biura projektowania wnętrz. Tak właśnie było w przypadku konferencji. Postanowiłyśmy zintegrować rynek nieruchomości w regionie, zapraszając do udziału przedstawicieli firm deweloperskich i budowlanych oraz biur nieruchomości. Skoro działamy w tej samej branży, dlaczego nie mielibyśmy się spotkać, by wspólnie kształtować rynek i dbać o wysokie standardy?

Pomysł na konferencję

Szukając pomysłu na konferencję, zastanawiałyśmy się, za co my cenimy wydarzenia branżowe. Wyszło nam, że najbardziej przekonują nas konkretne korzyści: wiedza, pomysły, porady. Skoro najsilniej przyciąga to, co praktyczne, uzwględniłyśmy to przy doborze tematów oraz prelegentów. Ustaliłyśmy, że program podzielimy na 5 ścieżek tematycznych: dobre praktyki, marketing, prawo, projektowanie, finanse.

Branżę deweloperską reprezentował Bartłomiej Solik, Partner Zarządzający TDJ Estate. Spółka jest odpowiedzialna m.in. za realizację głośnej inwestycji .KTW w Katowicach. Podczas wystąpienia Bartłomiej Solik mówił o korzyściach z członkostwa w śląskim oddziale Polskiego Związku Firm Deweloperskich. Mecenas Leszek Krupa, wspólnik Kancelarii Kupilas&Krupa z Bielska-Białej, skupił się na zobowiązaniach deweloperów wynikających z nowelizacji ustawy deweloperskiej. Zaznaczył, że wraz z rozwojem firmy, brak współpracy z ekspertami z zakresu prawa i finansów może generować problemy. Wątek marketingu podjęła Joanna Rechnio, dyrektor operacyjna agencji marketingowej 4People z Katowic. Jej prezentacja dotyczyła skutecznej komunikacji z klientami. O tym, że realizacja inwestycji deweloperskich zależy od dobrych relacji z władzami lokalnymi przekonywał Dawid Strupowski, Pełnomocnik Prezydenta Miasta ds. Obsługi Inwestorów. Podczas wystąpienia mówił o wsparciu, na jakie mogą liczyć przedsiębiorcy zainteresowani inwestowaniem w Rybniku. Ścieżkę finanse wziął na siebie Krzysztof Kűhn, prezes Zarządu Kűhn Biuro Rachunkowe, który przypomniał, jak ważna dla branży jest płynność finansowa. Głównym wątkiem była optymalizacja kosztów i działalności dzięki ryczałtowi od dochodów spółek. Koniecznie musimy zdradzić, że podczas konferencji miałyśmy swój debiut w roli prelegentek. Na scenie poczułyśmy dreszczyk emocji, co można wytłumaczyć tym, że wcześniej nie miałyśmy okazji występować przed tak liczną publicznością.

Konferencja Profesjonaliści Rynku Nieruchomości odbyła się 27 września w Rybniku. Wzięło w niej udział niemal 80 osób reprezentujących firmy deweloperskie i budowlane, biura nieruchomości oraz inne podmioty branży nieruchomości. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Piotr Kuczera, Prezydenta Miasta Rybnika, a partnerem merytorycznym został Śląski Oddział Polskiego Związku Firm Deweloperskich. Duże wsparcie otrzymaliśmy od rybnickiego magistratu. Dzięki patronatowi medialnemu portali Śląski Biznes, Rybnik.com.pl i e-nowiny.pl, a także redakcji Tygodnika Regionalnego Nowiny, o konferencji było głośno w mediach, na czym skorzystali także nasi sponsorzy. W tym gronie znalazły się firmy: Cegmar Ceglany Renesans https://ceglanyrenesans.pl/, Studio Chome https://chome.studio/ oraz marka Amica, InstalProjekt https://niezawodny.pl/, Kamir Art & Design Centrum Malarskie DULUX, GROHE https://www.grohe.pl/pl_pl i Energy Save Power https://www.espsa.pl/

Pamiętaj!

  • Profesjonalizacja działalności firm z rynku nieruchomości przynosi korzyści całej branży.
  • O randze konferencji zdecydowały: honorowy patronat Prezydenta Rybnika, patronaty medialne oraz przychylność sponsorów.
  • Opinie zebrane od uczestników były tak pozytywne, że postanowiłyśmy zrobić to w 2024 roku.

Możesz polubić też