Sposoby na metamorfozę firmowych wnętrz

Trudne czasy nie muszą być pretekstem do tego, by rezygnować z zaplanowanego remontu siedziby firmy. Dobrze wyglądające biuro tworzy pozytywny wizerunek przedsiębiorstwa, wzbudza zaufanie klientów, a poza tym sprawia, że miło się w nim pracuje. Tym bardziej, że spektakularny efekt jesteś w stanie osiągnąć prostymi środkami oraz niedużym nakładem finansowym, jeśli tylko wiesz, jak się za to zabrać.

Decyzję o odświeżeniu firmowych wnętrz z reguły odkłada się na później, aż przychodzi taki mement, kiedy wysłużone meble i przybrudzone ściany zaczynają przeszkadzać najbardziej obojętnym. Innym częstym powodem inwestycji jest zatrudnienie nowych pracowników. Jednak niezależnie od przyczyny jesteś w stanie zrealizować imponującą przemianę, pod warunkiem, że zwrócisz uwagę na kilka kluczowych kwestii.

Nowe meble zdziałają cuda

Refresh biura nie musi być drogi. Jeśli nie planujesz totalnych rewolucji, dobre efekty można osiągnąć samą wymianą mebli. Sprzęty dobrej jakości posłużą lata. W pierwszej kolejność należy zwrócić uwagę na to, czy spełniają standardy jakości, dopiero potem można zastanowić się nad ich wyglądem. W tym przypadku sugerujemy trzymanie się klasycznych i ponadczasowych rozwiązań, które zawsze wyglądają dobrze. Wymiana mebli to również okazja do maksymalnego wykorzystania przestrzeni. Nowe meble, zrobione na wymiar nie tylko zagospodarują każdy centymetr powierzchni, ale też będą spełniały potrzeby osób pracujących przy konkretnym stanowisku.

Nowa farba to za mało

Gdy wymiana mebli biurowych nie wystarczy, pora na kolejny krok – zmianę wyglądu ścian. Tu również mamy do wyboru kilka opcji. Najprostszym sposobem jest przemalowanie ich, koniecznie przy użyciu wysoko jakościowych farb odpornych na uszkodzenia i zabrudzenia. Uważamy jednak, że malowanie ścian to zdecydowanie za mało. W sytuacji, gdy na rynku istnieje tak wiele innych rozwiązań w zakresie dekoracji ścian, grzechem byłoby z nich nie skorzystać.

Panele ścienne to kopalnia możliwości. Do wyboru mamy różne kształty, formaty, tekstury i materiały. Najpopularniejsze są panele drewniane, z płyt MDF lub laminatów. Lekko „przechodzonym”, choć nadal chętnie wybieranym przez klientów trendem są lamele, a wśród nowinek panele 3D i tapicerowane. Olbrzymim plusem paneli jest łatwość montażu oraz ich szerokie zastosowanie. Mogą stanowić uzupełnienie dekoracji lub zająć wybraną przestrzeń jako dominujący element wystroju. Jest jedno ryzyko. Przy tak kosmicznych możliwościach łatwo popaść w przesadę, dlatego w łączeniu materiałów, kolorów i pomysłów zalecamy umiar.

Tapety przeżywają swój renesans. Po latach niesławy wracają na salony, także do wnętrz firm, dzięki dobrej jakości, trwałości materiałów i bogatemu wzornictwu. W przypadku biur najważniejszym kryterium wyboru jest trwałość, dlatego okładziny ścienne winylowe na flizelinie to elementarz. Odradzamy tapety tekstylne oraz papierowe (standardowe lub do malowania) ze względu na niską trwałość, a tapety z włókna szklanego ze względu na to, że są passe. Specjalną kategorią okładzin tworzonych z myślą o wykorzystaniu w komercyjnych wnętrzach są tapety obiektowe. Ich walory to wysoka wytrzymałość, odporność na zabrudzenia, substancje czynne i łatwość czyszczenia.

Układ funkcjonalny

Nowoczesne przestrzenie firmowe to mniej biurek, a więcej otwartych przestrzeni łatwych do aranżacji według bieżących potrzeb. Do dzielenia pomieszczeń niekoniecznie musisz stosować stałe rozwiązania typu ścianka z płyt gipsowo-kartonowych. Zastanów się, czy nie lepiej będą wyglądały ścianki szklane, ścianki mobilne czy mniej formalne panele akustyczne.

Pamiętaj!

  • Metamorfoza firmowych wnętrz nie wymaga dużych nakładów, a potrafi wzbudzić zainteresowanie klientów. Poza tym twoje biuro świadczy o Tobie.
  • Najprostszym sposobem na zmianę wyglądu biura jest wymiana mebli. W pierwszej kolejność zwróć uwagę na to, czy spełniają standardy jakości. Pomyśl o meblach na miarę, które maksymalnie wykorzystają, często ograniczoną przestrzeń roboczą.
  • Przy okazji odświeżania wnętrz weź pod uwagę walory tapet i paneli ściennych. Świetnie sprawdzają się jako oryginalny element dekoracyjny.

 

Możesz polubić też